Trenér

Ahoj všichni příznivci Hlučínské házené.

Pár slov, jak nám začala házenkářská sezóna 2012-2013.

Do roku 2013 vstoupily starší žačky ročník 1998, 1999, 2000, 2001 s tím, že opět budou bojovat v Žákovské lize starších žaček o přeborníka České republiky.

Soutěž začala v prosinci 2012 kvalifikacemi. V rámci přípravy na ŽL se děvčata účastnila Mezinárodního turnaje v Hodoníně. Na turnaji hrály týmy z Maďarska, Polska, Slovenska a domácího Hodonína. V turnaji hráčky Hlučína obsadily 1. místo a tudíž, jako vítěz podzimní části Krajského přeboru Moravskoslezského kraje kvalifikaci nemusela absolvovat.

Velká Bystřice pořádala 1. kolo Žákovské ligy, kterého se zúčastnilo 5 týmů. Naše hráčky vybojovaly 2. místo. Následovalo 2. kolo v Olomouci a opět jsme slavili úspěch z 2. místa. Přišla řada s pořádáním 3. kola turnaje na náš klub. Tento turnaj jsme pořádali v Ostravě na Čapkárně. Naše hráčky zabojovaly a skoro v domácím prostředí za podpory domácího publika složeného především z řad rodičů, kamarádů a přátel vybojovaly 1. místo a zajistily si postup do dalšího kola Žákovské ligy.

V současné době děvčata bojují na 2 frontách. Od 16. 3. 2013 začala jarní část krajské soutěže, kde v domácím turnaji za účasti Opavy, Sokola Hrabůvky, HC Ostravy a Třince nepoznaly hořkost porážky. Sokol Poruba pořádal 4. kolo ŽL, kde nás čekalo klání dne 23. 3. 2013 v Polance nad Odrou.           

Před samotným turnajem čekala na děvčata ještě jedna slavnostní událost a to, že byli vyhlášeni, jako „nejlepší sportovní kolektiv města Hlučína za rok 2012“, kdy ve čtvrtek 21.3 2013 přebraly z rukou starosty Hlučína pana Kubuše plaketu za vítězství a finanční dar. Děvčata po celý rok vzorně reprezentují město Hlučín, zároveň chceme poděkovat městu za podporu a všem sponzorům, kteří pomáhají naším děvčatům a pak hlavně rodičům za pomoc při odvozech na turnaje a fandění.  Všem móóóc díky. 

Tak pěkně naladěná děvčata čekal v sobotu 23.3. turnaj, který měl ukázat už sílu týmu. Bylo to hodně náročné, čekalo nás 5. utkání a můžu konstatovat, že jsme i přes některé problémy a chyby uspěli a postoupili do 5. kola ŽL. To je mezi posledních 10 týmů, kdy už to jsou družstva, které mají historií, mládežnickou základnu, návaznost na kategorie dorostenek žen. Naše holky se dostaly do společnosti týmu Háje Praha, Slavie Praha, Havlíčkův Brod, Zora Olomouc, Sokol Poruba, Zlín A, B. Je to obrovský úspěch, který může mít pokračovaní, kdy 13-14. 4. 2013 hrajeme 5. kolo o postup mezi posledních 8 týmů, kdy známe soupeře a jsou to Týmy Háje Praha, Havlíčkův Brod, HC Plzeň, Sokol Poruba, HC Hlučín. Věřím, že nás pojede podpořit rodinný kotel fanoušků, který s námi absolvuje od 1. kola všechny turnaje a hodně pomáhá.

Nejen, že začali mistrovské boje st. žaček, tak už začala i mistrovská část mladších žaček, kde nás reprezentují děvčata ročníku 2000,01,02,03 a kluci příslušní k této věkové kategorií. Je to příprava na další sezónu, která nás čeká, a jsem rád, že začínají hrát nová děvčata, která začala chodit na podzim.

            Pokud někdo zná, nějakou šikovnou mladou holčinu, může se účastnit našich tréninků a to středa a pátek 16:30-18 h na hale v Hlučíně. Zda chcete vědět něco více o zápasech a výsledcích děvčat, tak informace naleznete na stránkách www.chf.cz odkaz kraje a moravskoslezský kraj nebo sekce soutěže žen, žákovská liga

Ještě bych chtěl jednou poděkovat Všem, kteří nám pomáhají i mladým trenérům z mužské složky HC Hlučín:  Janík Roman, Nemčík Jakub a organizačně aktivní Schmak Martin, který vše bedlivě sleduje a vypisuje na internetových stránkách CHF.

Od čtvrtku 4.4.2013 do neděle 7.4.2013 se hráčky  Handballclubu Hlučín zúčastnily 33.ročníku Mezinárodního turnaje házené o pohár Lajkonika v Polském Krakově.  V tomto turnaji bojovalo o prvenství 83 družstev dívek a kluků v několika kategoriích. Náš oddíl vyslal do bojů dvě družstva dívek. Jedno družstvo bojovalo v kategorii ročník narození 1998 a druhé družstvo mladší ročník narození 2000. Naše starší hráčky obhajovaly vítězství z loňského roku. Postupový klíč dle kterého se postupovalo do finále, byl letos ke starším hráčkám nelítostný. Po jediném zaklopýtnutí a prohře v základní skupině nám unikly boje o prvenství. Naše starší družstvo dívek nakonec vybojovalo páté místo  z patnácti družstev v této kategorii.

V kategorii mladších žaček ročník 2000 taky nastoupilo patnáct družstev do boje o pohár Lajkonika.    I v tomto případě postupový klíč našim hráčkám nepřál. Boje o finále nám unikly. Mladší dívky vybojovaly čtvrté místo celkově ve své skupině z patnácti družstev.

Dle ohlasů organizátorů a trenérů ostatních družstev se naše hráčky z Hlučína na Mezinárodním turnaji o pohár Lajkonika vůbec neztratily a obsadily přední místa ve svých skupinách. Lze to usoudit z množství pozvání na další turnaje v Polsku, které obdrželi trenéři obou družstev.

Velký dík patří samotným hráčkám , ale i trenérům. Městu Hlučín děkujeme za propagační předměty našeho města Hlučín. Při každém zápase náš soupeř obdržel tašku s dárky, které zviditelňují město Hlučín.

 

Děkuji Josef Janoš

Novinky

10.03.2014

Oddíl házené HC Hlučín pořádá nábor nových hráčů.

Design & Programming Core Trade s.r.o. | Product by CoreWEB © 2012 | Všechna práva vyhrazena | HTML | CSS | SEO